alebo pridaj súťaž

Pridať príspevok
Zadajte dátum platnosti v anglickom tvare napr. October 30,2011
Zadajte URL stránok a článok súťaže spolu s HTTP a WWW


Pokiaľ ste kamenná predajňa, uveďte Google Map polohu.

Prechádzať kategórie

Súťaž je dobrým prostriedkom propagácie a má výhody

Pridal • január 8, 2012 at 12:00 pm

Dobrá internetová súťaž môže byť veľmi dobrým prostriedkom propagácie firmy, alebo značky. Pokiaľ máte produkty, ktoré môžu zaujať a nejde o vec, ktorú môže využiť len veľmi úzky okruh ľudí, možno by bolo zaujímavé pre propagáciu vymyslieť súťaž. Súťaž by pritom bola práve zameraná na propagáciu vás. Ak ste firma, alebo marketingová agentúra, istotne už aj máte skúsenosti s niečím podobným. Ak sa prostredníctvom súťaže pre verejnosť ponúkne niečo ako výhra, ľudia radi zabojujú pri jednoduchých podmienkach o získanie danej veci. Často aj keď vec nepotrebujú, ale aj v tom je čaro súťaženia.

Nezabudnite, že pri propagácii výrobku musíte mať jasné v tom, čo chcete a ako propagovať. Vyhýbajte sa použitiu loga, alebo sloganov, na ktoré nemáte autorské práva, prípadne slogany konkurencie. Súťaž má mať hlavne nejakú úlohu, niečo, čo musí človek splniť. Zaregistrovať sa niekam, splniť úlohu, odpovedať na otázku. Aby to celé malo význam, dávajte úlohu, či otázku týkajúcu sa produktu. Ak sa súťažiaci zaoberá viac témou daného produktu, vlastne prijíma o ňom informácie. Tým si usporiadateľ, či skôr sponzor súťaže, tvorí reklamu. Reklamu v mysli človeka, ktorý prejavil záujem súťažiť. Čím jednoduchšia súťaž, tým väčšia pravdepodobnosť, že človeka plnenie úlohy neomrzí a nevykašle sa na to. Preto dobre dbajte na výber otázok, alebo úloh.

Najlepšie sú tie súťaže, ktoré vedia človeka aj pobaviť, aj zdržať a aj niečo naučiť. Uvedomelý súťažiaci človek si vtedy nepripadá len ako bábka a obeť reklamnej sprchy, ale prijme to ako zábavu a v prípade peknej výhry aj slušnú investíciu do možného zisku (teda výhry).

Podmienky pri súťažiach
Nuž nakoniec tiež nezabudnite na dôležitý výber podmienok. Jasne určite dobu trvania súťaže, spôsob prijímania odpovedí a ich samotného posielania. Rozsah platnosti súťaže na územie SR, či aj ČR, prípadne informujte o všetkých obmedzeniach, ktoré plynú. Účasťou v súťaži sa súťažiaci nemôže zaväzovať k nejakému nákupu, alebo čohokoľvek iného. Nepodpisuje žiadnu dohodu ani zmluvu. Na Slovensku a v podstate na celom svete sa často pri súťažiach človek upíše aj na záplavu spamu. Preto ak sa tak deje, upozornite prevádzkovateľa takej súťaže, alebo odosielateľa správ, že neželáte podobné správy. Pokiaľ má súťaž v podmienkach, že email zostáva uchovaný pre účely informovania o ďalších súťažiach, je to niečo iné, ako byť informovaný neustále o všetkom, aj o tom, čo vás nezaujíma.
Pri vytváraní súťaží nezaškodí nahliadnuť do realizovaných úspešných súťaží a vystríhať sa chýb, na ktoré môže usporiadateľ doplatiť.

Komentáre sú vypnuté.