alebo pridaj súťaž

Pridať príspevok
Zadajte dátum platnosti v anglickom tvare napr. October 30,2011
Zadajte URL stránok a článok súťaže spolu s HTTP a WWW


Pokiaľ ste kamenná predajňa, uveďte Google Map polohu.

Prechádzať kategórie

Pozor pred podvodnými súťažami o iPhone, iPad a iné lákavé výrobky na webe

Pridal • december 22, 2013 at 2:55 pm

Vážení priatelia, teší nás váš záujem o naše stránky, ale aj záujem zo strany organizátorov súťaží. Sami sledujeme svet súťaží a súťaženia a v poslednom čase nás okolnosti nenechávajú chladnými. Online dostupných je niekoľko súťaží, ktoré neobsahujú legálne prvky, neinformujú pravdivo a snažia sa od ľudí pri vidine výhry získať peniaze, platbu SMS, registráciu do pochybných systémov, alebo sa snažia získať osobné údaje. Radi by sme preto upozornili, že akékoľvek súťaže, ktoré neobsahujú jasné podmienky písané skutočnou existujúcou firmou, alebo neobsahujú jasné náležitosti a možnosť dosiahnuteľného kontaktu, nemôžu byť reálne súťaže. Tie v súčasnosti najviac lákajú na to, čo je najzaujímavejšie a najvyhľadávanejšie samotnými ľuďmi. Tí najmä vďaka reklame túžia po výrobkoch iPhone, iPad, Samsung Galaxy S4 a podobne. Toto všetko sa však objavuje aj v podvodných súťažiach, ktoré zneužívajú obrázky stiahnuté z internetu, alebo len logo a vzhľad výrobku.

Facebook nie je výnimkou
Najviac súťaží, ktoré nemožno považovať za legálne a skutočné, nachádzame na rôznych pochybných stránkach a ich blikajúcej reklame, ktoré hlási, že ste niečo vyhrali, lebo ste miliónty zákazník. To isté však hlási bannerový systém reklamy tisícom ľudí a aspoň percento z nich sa zaregistruje, lebo informácií o výhre uverí. Najviac z celkového počtu podvodov sa však nachádza na Facebooku. Tam vznikajú každý mesiac nové a nové stránky, ktoré sľubujú za zdieľanie príspevku iPhone. Vydávané fotografie na zdieľanie pritom nie sú skutočné, ale ide o často ukradnutú fotografiu na zahraničnom portáli, prípadne fotografiu nejakej predajne, ktorá sa pýši predzásobením technologickým výrobkom. Príspevky žiadajú zdieľanie a sľubujú vyhrať iPhone. Pritom výherca často neexistuje, nazbieraných ľudí zneužije na cielenie reklamy a nikde nenájdete informáciu o tom, kto financoval túto absurdnú nereálnu súťaž, alebo aký je jej zmysel. Buďte obozretní.

Na niektoré súťaže na webe narazíte náhodou cez blikajúci banner, alebo chybne napísaný názov domény. Dostanete sa na stránky, ktoré ukradli fotografie a v rôznych krajinách odcudzené fotografie predstavujú s inými menami ako svojich výhercov. Tí pritom neexistujú. Viac v článku.
Drsný je aj prípad podvodníkov na Facebooiku, ktorých je stále viac a viac bez toho, aby ich Facebook zneškodnil aj napriek nahláseniu.

Túžite po takomto drahom prístroji a nemôžete si ho dovoliť? O to viac pozor. Práve prípady chudobnejších ľudí, ktorí žijú v skromnejších pomeroch sú tie najsmutnejšie. Napríklad ak ide o súťaž, ktorá vyžaduje poslanie SMS pri ktorej nemáte žiadnu záruku, že vyhráte, alebo len platíte benzín nejakému podvodníkovi. Práve ľudia, ktorí veria v šťastie vo výhru takejto cennej ceny a nevšimnú si, že sa vlastne nikam reálne nezapojili, môžu doplatiť aj zneužitím osobných údajov a pre málo skúseností s obranou svojich údajov, prípadne nemožnosťou brániť sa, doplácajú najviac.

Komentáre sú vypnuté.